Jak snadno vytvořit vlastní vyzvánění na iPhonu pomocí iTunes

Pokud vás už nebaví vyzvánění, která nabízí iPhone v základu, můžete snadno vytvořit vyzvánění z jakékoliv skladby pomocí iTunes. Zde je podrobný návod.

1) – Vložte jakoukoliv píseň do iTunes

2) – klikněte na vloženou skladbu pravým tlačítkem, jděte na informace a poté klikněte na volby. Zde zaškrtněte začátek i zastavit a nastavte časy. Můžete nastavit jakýkoliv čas začátku vyzvánění. Dejte si ale pozor, aby celková doba nepřesáhla 30 sekund. Pokud například nastavíte začátek na 1:25, tak konec musí být nejpozději v čase  1:55

3) – nyní je nutné vytvořit verzi pro AAC. To provedeme následovně. V iTunes klikneme na SouborPřevéstVytvořit verzi pro AAC. Tím iTunes vytvoří úsek skladby podle kroku 3 a pojmenuje ho stejně jako původní skladbu, pokud máte tedy řazení podle abecedy, tak se objeví hned vedle.

4) – na nově vytvořenou zkrácenou skladbu klikněte pravým tlačítkem a otevřete jí v prohlížeči, nebo jí jednoduše přesuňte na plochu.

5) – nyní vytvoříme formát vyzvánění. Toho docílíme změnou koncovky z .m4a na .m4r. Na otázku Určitě chcete změnit příponu z „.m4a“ na „.m4r“? klikněte na Použít .m4r.

          

6) – jděte zpět do iTunes a smažte nově vytvořenou zkrácenou skladbu. Toho docílíte buď přetažením do koše nebo označením skladby a stiskem backspace. Po dotazu Opravdu chcete z knihovny iTunes vybranou skladbu smazat? klikněte na Smazat skladbu. V dalším kroku dostanete dotaz Chcete přesunout vybranou skladbu do koše nebo ji ponechat ve složce médií iTunes? Tady je důležité kliknout na Ponechat.

7) – nyní dvojklikem spusťte skladbu, kterou máte v prohlížeči nebo na ploše. Tím se automaticky přesune do iTunes do složky Zvuky.

8) – teď už zbývá jen připojit iPhone, zvolit Zvuky, zaškrtnout Synchronizovat zvuky, pak buď Všechny zvuky nebo Vybrané zvuky a poté kliknout na Použít v dolní části iTunes.

9) – nyní už zbývá jen vyzvánění nastavit v iPhonu zde: Nastavení – Zvuk – Vyzvánění

 

Štítky: , , ,